Viria on myynyt DNA-osakkeitaan

Viria Oyj on myynyt osan omistamistaan DNA:n osakkeista. Myyntihinta oli 16,8 miljoonaa euroa, josta Virialle tuloutui myyntivoittoa yli 13,5 miljoonaa euroa.

”DNA:n osakekurssi on kehittynyt positiivisesti ja halusimme hyödyntää sen myymällä osan DNA-omistuksestamme. DNA muodostaa erittäin ison osan osakesijoituksistamme, joten myynti on perusteltu myös riskin hajauttamisen kannalta. DNA on hyvin hoidettu yhtiö eikä meillä ole tarkoitus myydä tässä vaiheessa lisää osakkeita”, kertoo Viria Oyj:n toimitusjohtaja Mika Vihervuori.
Lisätietoja: toimitusjohtaja Mika Vihervuori, puh. 040 720 2140
 

Loihteella tapahtuu

Loihde Trust taustalla

Häiriötiedote: Hälytyksensiirtopalvelussa häiriöitä tietoliikenneoperaattorien mobiiliverkkomuutosten vuoksi

Osassa hälytyksensiirtopalveluistamme on havaittu häiriöitä operaattorien suorittamien 3G-mobiiliverkkojen poistamisten takia. Hälytyksensiirtopalvelussamme laitteet, jotka ovat käyttäneet 3G-mobiiliverkkoa toimivat operaattoreiden verkkomuutosten jälkeen 2G-verkkoa hyödyntäen mutta osassa kohteita verkon vaihto aiheuttaa häiriöitä päätelaitteiden toiminnalle.